Parrot Security OS 5.2, Linux Çekirdeği 6.0 ile Çıktı, Daha İyi Raspberry Pi Desteği

 

Parrot Security bugün, etik korsanlık ve penetrasyon testleri için bu Debian tabanlı dağıtımın en son kararlı sürümü olarak Parrot Security OS 5.2’nin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu .

Parrot Security OS 5.2 , Parrot 5.0 “Electro Ara” serisinin uzun vadeli destek (LTS) sürüm modelini takip eden ikinci küçük güncellemesidir ve Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” işletim sistemi serisini temel alır.

Parrot 5.0’ın yeni LTS sürüm modeli, büyük değişiklikler vaat etmiyor, ancak maksimum kararlılık ve güvenilirlik sağlamak için yayınlandığı andan itibaren (Mart 2022) en az iki yıl boyunca son derece hızlı güvenlik güncellemeleri vaat ediyor. Buna ek olarak, sistem tüm güvenlik araçları için bir haddeleme modeli sunar.

Bu nedenle, Parrot Security OS 5.2, çekirdek sürümünü önceki sürüm olan Parrot Security OS 5.1’de kullanılan Linux 5.18 çekirdeğinden, desteklenmeyen birkaç Broadcom ve Realtek kartı için kablosuz sürücüleri içeren Linux çekirdeği 6.0’a çıkarmak için burada. Debian tarafından.

Ne yazık ki, Linux çekirdeği 6.0 bu yılın başlarında ömrünün sonuna ulaştı ve artık desteklenmiyor. Parrot Security OS tarafından kullanılan çekirdek paketi güvenlik yamaları alacaksa, işletim sisteminin bir sonraki sürümü çıkana kadar çekirdeği yükseltmeniz gerekmez.

Bu sürümdeki diğer değişiklikler arasında yaygın yükleme sorunlarını gidermek için geliştirilmiş bir Calamares yükleyicisi, popüler, şirket içi yerleşik Anonsurf anonimlik aracında Tor köprüleri için daha iyi destek ve Debian Backports’tan desteklenen daha yeni bir sürüme güncellenen PipeWire multimedya sunucusu yer alıyor.

Raspberry Pi görüntüleri, sistem performansını iyileştirmek ve ses sürücüleriyle ilgili sorunları gidermek için bu sürümde de güncellendi. Ayrıca, Parrot Security OS’nin HackTheBox sürümü küçük grafik güncellemeleri aldı.

Yeni bir ISO sürümünden beklendiği gibi, Parrot Security OS 5.2, önemli hataları ve güvenlik sorunlarını gidermek ve yeni bilgisayarlara etik korsanlık dağıtımını güncel bir görüntü ile yüklemek isteyenlere sağlamak için birçok güncellenmiş paket içerir.

Parrot Security OS 5.2’yi hemen şimdi resmi web sitesinden indirebilirsiniz . Burada farklı ihtiyaçlar ve mimariler için Parrot Security Edition, Parrot Home Edition, Hack The Box Edition, Architect Edition, Raspberry Pi Edition gibi birçok sürüm bulabilirsiniz. birkaç Bulut Sürümü olarak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir